google-site-verification=5lz-niOfBQ-d3iVv4Epn5ItbK1lp_G_mUhmjFOX9M0E
 

VĚNUJTE ČAS TOMU, CO VÁS BAVÍ

"Víme, co děláme, proto jednou provždy vyřešíme energie za Vás a Vy budete mít čas na to, co je pro Vás opravdu důležité."

 

—  Václav Straka, jednatel společnosti

ČASTÉ DOTAZY

Mohu opravdu změnit dodavatele?

Ano. Každý může svobodně změnit dodavatele.

 

Proč má každý dodavatel jinou cenu?

Cenu určuje několik faktorů. Pokud pomineme vstupní hodnotu samotné komodity, tak to je také obchodní strategie dodavatele. Dominantní dodavatelé zneužívají své postavení na trhu a odběr energií od nich patří k těm nejdražším. Je také pravdou, že nabídka podomního prodejce bývá zpravidla výhodnější, ale platíte v ceně také jeho provizi.

Opravdu změnou dodavatele ušetřím?

Ano. Elektřinu a plyn nabízí celá řada dodavatelů. Jednotlivé ceny se však mohou hodně lišit. Využijte proto nezávislé analýzy, která vám nabídne toho nejvýhodnějšího.

Kolik zaplatím za změnu dodavatele?

Změna dodavatele je zdarma. Pouze si dejte pozor na dodržení výpovědní lhůty, kterou máte ve smlouvě. Poradíme Vám.

Musím někam chodit?

Nemusíte. Vše s Vámi vyřešíme po e-mailu a telefonu. Smlouvy posíláme kurýrem.

Nabízíte nezávislou analýzu. Srovnáváte opravdu všechny produkty všech dodavatelů?

Ano. Máme pokrytý celý trh. Na trhu je více jak padesát dodavatelů. Produkty neustále aktualizujeme a doplňujeme.

NÁZORY NAŠICH KLIENTŮ

Ladislav Matoušek

Společnost my nejprve ušetřila v době, kdy jsem byl ještě u ČEZ. Potom mi zavolala jistá aukční společnost a uzavřela se mnou smlouvu po telefonu. Vybrali mi dodavatele, který pro mě ani zdaleka neznamenal úsporu. Nebýt ČSSE, nevěděl bych co mám dělat. Na základě reklamace, kterou za mě ČSSE vyřídili mám energie v pořádku a za nízké ceny.

Antonín Procházka

Než jsem se dostal k Českému spotřebitelskému servisu, navštívilo mě několik podomních prodejců, kteří mi slíbili, že vše "zařídí". Výsledkem bylo sepsaných 5 různých dodavatelů a tři aukční společnosti. Následně mě neustále kontaktovali dodavatelé, že mi hrozí sankce a že jsem správně neukončil smlouvy. Po několika schůzkách se podařilo zrušit aukční společnosti a postupně, abych nebyl vystaven pokutě, převádíme odběrná místa k dodavatelům, kteří spolupracují s Českým spotřebitelským servisem, tak aby nedošlo k vystavení pokut.  Jsem rád, že jsem narazil na tuto společnost, protože bych nikdy neměl šanci tuto situaci vyřešit.  

Václav Koch

Díky ČSSE se mi podařilo odstoupit od smlouvy na energie, která pro mě znamenala zdražení! Aukční společnost, která mi dodavatele vybrala my slíbila úsporu, což se nestalo. Sám bych asi nic neřešil, ale operátoři mě navedli k ceně, kterou jsem si porovnal s mou současnou cenou a společně jsme smlouvu reklamovali. Radost spolupracovat.

Květoslava Blechová

Po zajištění smlouvy přes ČSSE došlo k převedení elektřiny k jinému dodavateli bez podání výpovědi. Bylo to díky podepsaní další aukční společnosti, kde byl příslib, že mi zajistí levnější cenu. Což byla moje blbost, protože realita byla dražší cena bez jakékoli informace, že budu měnit dodavatele s výsledkem smluvní sankce od dosavadního levnějšího dodavatele. Díky ČSSE a jejich advokátní kanceláři bylo podáno několik odporů s výsledkem uznání rozporu jejich jednání a zrušení smlouvy u dodavatele a aukční společnosti. Od této zkušenosti už nikdy nikomu nic nepodepíšu.